Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o piciu alkoholu w ukryciu

strong woman

Pijesz w ukryciu? Bo ja piłam. Wiele lat…Kiedy napotykamy trudności, często szukamy różnych sposobów radzenia sobie z nimi. Ukrywanie picia staje się formą ucieczki od rzeczywistości lub próbą rozwiązania problemów.

Picie alkoholu jest tylko plasterkiem na Twoje “rany”. W rzeczywistości prowadzi do długoterminowych konsekwencji zarówno dla Twojego zdrowia, jak i relacji. W dzisiejszym wpisie podzielę się z Tobą i trzema kluczowymi rzeczami, które warto wziąć pod uwagę, kiedy pijesz w ukryciu. Odkrycie tych elementów może być pierwszym krokiem w kierunku Twojej drogi do trzeźwości.

Jak wygląda niezdrowa relacja z alkoholem?

Przyjrzymy się bliżej temu, jakie zachowania i sygnały mogą wskazywać na niezdrową relację z alkoholem. Często są to subtelne oznaki, które przemykają niezauważone, czasem są one przez nas ukrywane, nie chcemy ich dostrzec, ponieważ obawiamy się konfrontacji z prawdą. Prawdą o sobie samej.

Chciałabym skłonić Cię do refleksji – jaka jest moja relacja z alkoholem? Jednocześnie chcę, abyś czuła, że jestem tutaj aby Cie wspierać. Moją intencją nie jest rozliczanie Cię z Twoich potknięć, a bycie drogowskazem, który zaprowadzi Cię ku życiu w miłości do siebie i bliskich. Zapoznaj się proszę z kilkoma sygnałami, które mogą świadczyć, że doświadczasz już widocznych skutków niezdrowej relacji z alkoholem.

  1. Pijesz po kryjomu lub dopijasz więcej alkoholu, kiedy nikt na Ciebie nie patrzy. Kiedy jesteś ze znajomymi chcesz napić się więcej, ale nie robisz tego, bo obawiasz się ich reakcji. I zobacz, Ty podświadomie już przeczuwasz, że coś jest nie tak. Idziesz do toalety, ale to jest tylko pretekst, bo przy barze zamawiasz małego shota. Albo wracasz do domu i dopijasz spokojnie taką ilość alkoholu, aż poczujesz satysfakcję.  
  1. Zmienia się Twój wygląd i zachowanie. Nagle straciłaś swój blask. Masz zmęczone spojrzenie. Twoja cera ma jakieś dziwne ślady i wypryski. Czujesz, że kłębią się w Tobie emocje. Czasem masz ochotę wybuchnąć, a czasem wycofać się i zamknąć w domu. 
  1. Zaczynasz kłamać. Wymyślasz historie. Tłumaczysz swoje dziwne zachowania nawet sama przed sobą. “Otwierasz” wino przy swoim partnerze, które już dawno jest otwarte, bo wcześniej wypiłaś kieliszek wina, zanim się spotkaliście.
  2. Nie masz energii do działania. Spadła również Twoja koncentracja. Czujesz, że nie ogarniasz życia.
  3. Tracisz płynność finansową, bo coraz więcej Twoich pieniędzy przeznaczasz na kupienie wina lub innego alkoholu. 

Tych sygnałów jest dużo, dużo więcej. Jednak w tym wpisie chciałabym bliżej przyjrzeć się piciu po kryjomu. Jest to ogromny problem wielu kobiet. Dlaczego? Jeśli pijesz w ukryciu, to osoby z Twojego otoczenia o tym nie wiedzą. Może coś się domyślają, ale Ty szybko negujesz ich podejrzenia. Po drugie, Ty często sama nie widzisz swojego problemu. Więcej o picu w ukryciu przeczytasz w tym wpisie. Zatem jak przerwać to błędne koło?

Picie alkoholu po kryjomu

Chciałam, abyś zapoznała się z kilkoma fragmentami historii Twoich koleżanek. One były mistrzami kamuflażu. 

💭 “Zarwałam niejedną nockę. Czekałam aż moi bliscy pójdą spać. Wtedy miałam czas tylko dla siebie i mogłam pić w spokoju, kiedy nikt na mnie nie patrzył”. 

💭 “Piwo przelewałam do eleganckiego kubka i popijałam sobie podczas mojej rozmowy z terapeutką” Historia Uli, którą można odsłuchać w jednej z audycji w Radio Katowice. 

💭 “Kiedy jestem ze znajomymi na mieście czuje wewnętrzne napięcie, bo nie wiem ile to za dużo. Wolę wyjść wcześniej z imprezy, żeby napić się w spokoju w moim domu. Wtedy nikt na mnie nie patrzy.” 

💭 “Pamiętam takie dni, kiedy pędziłam do domu po pracy, żeby napić się chociaż kieliszek wina, zanim wróci mój partner. A później proponowałam, żebyśmy się wspólnie napili, jakbym dopiero teraz otworzyła butelkę wina”

💭 “Ja nie odbierałam telefonu po określonej godzinie, żeby nikt nie usłyszał mojego bełkotu.” 

Każda z nich miała swoją strategię na picie w ukryciu. Każda stała się piękną i trzeźwą Łabędzicą. Dziewczyny przeszły życiową transformację! 

Było to możliwe, kiedy uświadomiły sobie mechanizmy toksycznego nawyku, który rządził ich procesem decyzyjnym. 

A ja dziś przychodzę do Ciebie, aby otworzyć Ci oczy na PRAWDĘ.

Musisz to wiedzieć, jeśli ukrywasz swoje picie. Nie tylko oszukujesz innych, ale przede wszystkim zdradzasz siebie. 

Wierzę, że świadomość tych 3 RZECZY, kiedy pijesz w ukryciu może całkowicie zmienić Twoje patrzenie na to co robisz ze swoim życiem. Oto one:

  1. Przestań porównywać się do innych. 
  2. Przestań pytać innych ludzi, co myślą o Twoim piciu. 
  3. Twoja izolacja od ludzi, aby pić w ukryciu już jest ważnym dla Ciebie sygnałem!

Właśnie o tym nagrałam najnowszy odcinek na moim kanale na YT. Obejrzyj koniecznie i dowiedz się, dlaczego wymieniłam akurat te 3 rzeczy! Podsumowanie

Kochana Łabędzico świadomość to jest pierwszy krok do zmiany! Lepiej zapnij pasy, bo już w listopadzie lecimy po trzeźwość i spełnienie. Nasza podróż potrawa 7 tygodni. Nie będziesz sama. Poprowadzę Cię ja – Joanna, Twoja trenerka trzeźwości. Od momentu decyzji o odstawieniu alkoholu 🍷 Po proces kreacji trzeźwego życia, które pokochasz! ❤️

Udostępnij

Tagi

Picture of Witaj, jestem Asia
Witaj, jestem Asia

To miejsce dla każdego, kto poddaje pod wątpliwość swoją relację z alkoholem lub innymi substancjami psychoaktywnymi

Przeczytaj także...