Gotowa kroczyć wydeptaną przeze mnie drogą?

Pierwszy tydzień bez alkoholu. Co Cię może zaskoczyć?

pierwszy tydzien abstynencji

Nie potrafię funkcjonować bez alkoholu. Moje całe ciało się trzęsie”.  

Nie zamierzam przed Tobą ukrywać, że w pierwszym tygodniu abstynencji, po odstawieniu alkoholu pojawi się wiele trudności. Zależy mi na tym, abyś wiedziała, co Cię czeka i była świadoma, że jest to tylko okres przejściowy. 

Tych pierwszych dni nie da się przeskoczyć. Jak przeżyjesz je już raz, poczujesz w sobie wewnętrzną moc. Odzyskasz sprawczość w swoim życiu.

Nie poddawaj się, bo to, co przed Tobą jest znacznie cenniejsze niż chwilowa ucieczka przed trudnościami. 

Jakie są objawy po odstawieniu alkoholu?

Czy spotkałaś się już z określeniem zespół abstynencyjny? 

Jest to szereg nieprzyjemnych dolegliwości psychicznych i fizycznych, które mogą być bardzo uciążliwe. Może pojawić się drżenie rąk, bóle mięśni, bóle głowy, stany lękowe czy nawet biegunki. Ważne jest, abyś wtedy zadbała o nawodnienie organizmu. 

To nie tylko zwykła “kac kupa”. Swoją drogą, nie wiem, czy wiesz, że wspomniana kac kupa jest wynikiem krwotocznego zapalenia błony śluzowej żołądka. 

Jednak nic nie trwa wiecznie. Z każdym dniem będzie tylko lepiej. Objawy zespołu abstynencyjnego mogą mieć różne nasilenie, w zależności od tego, jak jesteś zaawansowana w piciu alkoholu. Silne objawy mogą być nawet zagrożeniem życia! Warto wtedy przetrwać ten czas w bezpiecznych i ambulatoryjnych w warunkach.

To właśnie przez skutki reakcji Twojego organizmu na usuwanie z niego toksyn, wracasz ponownie do picia alkoholu. Nikt przecież nie chce się czuć tak fatalnie! Zastanów się jednak, co jest dla Ciebie cenniejsze. Przetrwanie tych kilku dni czy bycie na wiecznym kacu. 

Pragnienie powrotu do picia

Nie jest dziwne, że w pierwszych dniach abstynencji pojawi się chęć sięgnięcia po alkohol. To normalna reakcja, gdyż przyzwyczaiłaś swoje ciało i umysł do radzenia sobie z trudnościami właśnie za pomocą alkoholu. Jednak nie jesteś w tym sama. Tak, jak Ty, są z Tobą Łabędzice, które wspierają się wzajemnie na naszej facebookowej grupie. Dołącz do nas koniecznie.

Dowiesz się, ile dobra dzieje się w życiu Twoich koleżanek, kiedy odstawiły alkohol. Uwierz mi, że pragnienie napicia się w tym czasie towarzyszy każdej z nas, która posiada ”niezdrową relację z alkoholem”. NIE JESTEŚ JEDYNA. 

Zmęczenie organizmu

Odstawienie alkoholu wpływa na obniżenie Twojej życiowej energii i sił witalnych. Trudności w wykonaniu najprostszych codziennych czynności są czymś zupełnie normalnym. Nie obwiniaj się za to!

Irytacja i zmiany nastroju

Zachwiana gospodarka hormonalna Twojego organizmu może skutkować zmianami nastroju, irytacją, a nawet wybuchami złości. To również jest w takiej sytuacji naturalna reakcja. Bądź świadoma, że Twój organizm dąży do równowagi, jednak potrzebuje na to czasu.

Możesz być tak rozdrażniona, że absolutnie wszystko będzie Cię irytować. Partner, który ogląda za głośno mecz, czy dzieci, które jakoś nadzwyczajnie głośno bawią się w pokoju obok.

Więcej na temat objawów, jakie pojawiają się w pierwszym tygodniu abstynencji, dowiesz się z nagrania na moim kanale na YT.

Film nagrałam już jakiś czas temu, dlatego informacje o ”Wyzwaniu” są już nieaktualne, ale zamiast Wyzwania, będę miała dla Ciebie już za chwilkę inne rozwiązanie! 😉

Moje objawy po odstawieniu alkoholu

Przez pierwsze dni nie byłam w stanie zrobić wokół siebie dosłownie niczego. 

Nie zliczę, ile to poranków spędziłam, wymiotując sokiem żołądkowym, a później sięgałam po piwo. To było błędne koło. 

Pamiętam, jak każdego poranka moja piżama i pościel były mokre, jak gnój! Swędziała mnie skóra i towarzyszył mi zespół niespokojnych nóg. Wrażliwość na światło i na dźwięki były koszmarne!

Umycie głowy, ba nawet samo podniesienie rąk sprawiło mi ogromny ból. W trakcie moich ciągów alkoholowych bardzo mało jadłam, dlatego byłam tak bardzo słaba. 

Łabędzico! Skoro ja dałam radę, Ty też dasz. Wiem to. Jeśli nawet Ty sama w siebie nie wierzysz, to chcę, żebyś wiedziała, że JA W CIEBIE WIERZĘ. 

Udostępnij

Tagi

Picture of Witaj, jestem Asia
Witaj, jestem Asia

To miejsce dla każdego, kto poddaje pod wątpliwość swoją relację z alkoholem lub innymi substancjami psychoaktywnymi

Przeczytaj także...