Gotowa kroczyć wydeptaną przeze mnie drogą?

Jeszcze pijesz? 4 powody dlaczego to robisz

Kobieta sober polish girl

Myślisz o swoim piciu, ale w sumie nic z tym nie robisz?

W tym wpisie chciałam przybliżyć Ci historię Magdy. Bowiem uwielbiała ona spędzać wieczory z kieliszkiem wina w ręku. Była to dla niej chwila oddechu. Moment wytchnienia po dniu pełnym obowiązków. Jednak coraz częściej zaczęła zauważać, że jej myśli krążą wokół picia alkoholu. Zaczęła nawet szukać artykułów, sprawdzała w Google “jak sprawdzić, czy piję za dużo”, “kiedy przestać pić” itd., itd… 🧐

Jednak w jej życiu nic się nie zmieniało. Kończyło się zawsze na myśleniu. Myślę jednak, że intuicja dobrze ją prowadziła, bo podświadomie czuła, że coś jest na rzeczy z jej piciem. Nie dawało jej to spokoju. 🤯

Na jednej z sesji coachingowych zadałam jej pracę domową, którą jak przystała na zaangażowaną w proces ‘’Soberkę’’, wykonała! I wtedy nastąpił przełom, ponieważ zrozumiała, co powstrzymywało ją przed utrzymywaniem abstynencji na dłużej!

I wiedziała już, na czym musi skupić swoją energię, którą lokowała wcześniej w coś, co nie przynosiło jej pozytywnych rezultatów! Chciałabyś doznać takiego olśnienia, jak Magda? Jeśli tak, to czytaj proszę dalej…

Dlaczego nadal pijesz alkohol?

Z autopsji oraz na podstawie wielu doświadczeń Łabędzic, z którymi pracuję, wyciągnęłam takie 4 główne powody, dlaczego jest Ci ciężko uzdrowić relację z alkoholem. 

Jednak zanim obejrzysz mój najnowszy odcinek na YT zanotuj proszę swoje odpowiedzi na poniższe pytania:

  1. Czy myślisz o trzeźwości, jak o decyzji na całe życie? To trochę przeraża prawda? 🤔
  2. Ile już strategii ograniczenia picia praktykowałaś? Czy to u Ciebie działa? 🍷
  3. Czy uważasz, że Twoja relacja z alkoholem to właściwie nie jest taka zła? Jako tako czujesz, że jeszcze to kontrolujesz? 🤨
  4. Jak się czujesz, kiedy coś Ci nie wychodzi? 😞

W filmiku, który nagrałam dla Ciebie, będziesz mogła skonfrontować swoje odpowiedzi z moimi przemyśleniami. Dokładnie omawiam w nim 4 powody, dlaczego jeszcze pijesz. 🎥

Domyślam się, że jesteś ciekawa, dlatego kliknij poniższy link i obejrzyj nagranie. 

Dlaczego warto prowadzić własny dziennik?

Powyżej zadałam Ci kilka pytań. Mam nadzieję, że byłaś ze sobą szczera i odpowiedziałaś na wszystkie.

Czy spisałaś swoje odpowiedzi na pierwszej lepszej kartce? Może była to kolejna zakładka w notatniku w telefonie, która zginie wśród dziesiątek innych zapisków?

Przechodziłam przez to sama, więc wiem, jak to wygląda w praktyce. Dlatego stworzyłam dla Ciebie SOBER DZIENNIK, który pozwoli przyjrzeć się Twojej relacji z alkoholem.

Zrozumiesz, jakie emocje i sytuacje w Twojej codziennej rutynie przyczyniają się do tego, że sięgasz po kieliszek. Ponadto posiadanie własnego dziennika może być pierwszym krokiem do zmiany, ponieważ zaczniesz rozumieć bieżącą sytuację.

Zawsze to powtarzam moim Łabędzicom. Kiedy zaczniesz zapisywać własne reakcje i zachowania, zauważysz, że są one powtarzalne. Kiedy już znasz własne wzorce możesz skupić się na ich przetransformowaniu.

Nie „naprawiaj siebie”, tylko odkrywaj siebie i zacznij żyć pełnym i spełnionym życiem. W końcu nie jesteś tu za karę.

5 kroków do skutecznego rozstania z alkoholem

Łabędzico pamiętaj, że w swojej drodze po trzeźwość nie jesteś sama. Stworzyłam dla Ciebie przestrzeń, w której poczujesz się akceptowana i zrozumiana. Mowa o naszej grupie na facebooku.

Oprócz Soberek na grupie towarzyszę Ci ja – Joanna Twoja trenerka trzeźwości. I już niebawem organizuję wspaniałe, bezpłatne szkolenie, do którego gorąco Cię zapraszam!

Udostępnij

Tagi

Picture of Witaj, jestem Asia
Witaj, jestem Asia

To miejsce dla każdego, kto poddaje pod wątpliwość swoją relację z alkoholem lub innymi substancjami psychoaktywnymi

Przeczytaj także...