Gotowa kroczyć wydeptaną przeze mnie drogą?

4 tydzień abstynencji. Co przyniesie miesiąc miodowy?

łabędzie

Jeśli jesteś w terapii, zaczynasz wierzyć w jej sens, chętnie uczestniczysz w zajęciach wsparcia, a trzeźwienie staje się twoim małym hobby. W końcu czujesz, że chce Ci się żyć!

Kiedy piłaś alkohol narażałaś neurony, czyli komórki mózgowe na uszkodzenia. Teraz, gdy minęło już kilka tygodni od rezygnacji z picia Twój mózg otrzymał od Ciebie impuls motywacyjny. Chce teraz zrekompensować destrukcję, którą mu wcześniej dostarczałaś. To tak, jakbyś go trochę zaniedbały, ale teraz starasz się nadrobić. Należy zachować ostrożność, bo w przyszłości może nam przypomnieć o wcześniejszych „przekroczeniach”. Nic co nie jest robione z umiarem, z czasem da o sobie znać!

Jak poprawią się Twoje wyniki badań?

Z pewnością może Cię zaskoczyć poprawa i lepsza kondycja Twojego organizmu. Zawsze zachęcam moje Soberki do wykonania badań krwi przed i po odstawieniu alkoholu. Wyniki wielu z dziewczyn są zadziwiająco pozytywne. Przede wszystkim można zaobserwować spadek poziomu glukozy, obniżenie cholesterolu i zmniejszenie zawartości tłuszczu w wątrobie. To dowody, które potwierdzają, że odstawienie alkoholu to klucz do zmniejszenia ryzyka przed zachorowaniem na wiele chorób, których można by było uniknąć, kiedy nie pije się alkoholu. Większość z dziewczyn zrzuciła na wadze średnio o półtora kilograma po kilku tygodniach, co to oznacza, że odstawiając alkohol zmniejszamy ryzyko zachorowania na wiele cywilizacyjnych chorób takich jak: udar mózgu, marskość wątroby, choroby serca czy rak piersi.

Jak nie paść ofiarą zdradliwego optymizmu?

To może cię zaskoczyć! Optymizm może być zdradliwy, gdyż po odstawieniu alkoholu mózg reaguje na brak trucizny alkoholowej i chwilowym wyrzutem endorfin oraz  dopaminy. W rezultacie dostrzegasz otaczającą Cię rzeczywistość przez pryzmat pozytywnych doświadczeń. Niby nie powinno być w tym nic złego, ALE…Zaczynasz patrzeć na świat przez „różowe okulary”, bagatelizując różne trudności. Marzenia stają się dla Ciebie bardziej dostępne, a życie wydaje się być kolorowe i pełne nowych możliwości! Pewnie pomyślisz, no ale to chyba dobrze prawda? 

I tak i nie. Nadmierny optymizm może prowadzić do ignorowania potencjalnych zagrożeń. Kiedy jesteś przekonana o swojej sile, możesz zbyt szybko wystawić się na sytuacje, w których pojawia się alkohol. Uczestniczenie w imprezach czy przechadzanie się w sklepie z alkoholem staje się kuszące, gdyż wydaje się, że nic Ci już nie zaszkodzi. To podejście może prowadzić do poważnych błędów, ponieważ ignorujesz swoją relację z alkohole, którą dopiero co się zajęłaś. A skoro jest to relacja, to trzeba o nią odpowiednio zadbać. 

Zbytnia pewność siebie może również prowadzić do braku pokory i krytycznego spojrzenia na siebie. W chorobie uzależnienia od alkoholu istotne jest utrzymanie umiejętności obserwacji siebie oraz zdolności do krytycznego spojrzenia na własne postępowanie. Ignorowanie sygnałów ostrzegawczych i eliminowanie z pola widzenia swoich wyzwalaczy może bardzo zaszkodzić procesowi Twojego zdrowienia.

Dlatego ważne jest utrzymanie umiaru w optymizmie, docenianie drobnych pozytywów, ale jednocześnie zachowanie rozwagi i zdolności do samorefleksji. Faza „miesiąca miodowego” po odstawieniu alkoholu to tylko chwilowy wyrzut endorfin, a utrzymanie trzeźwości wymaga świadomego budowania trwałych fundamentów na drodze do abstynencji.

Więcej o miesiącu miodowym możesz posłuchać w moim nagraniu na YT. Do którego gorąco Cię zachęcam!

Stwórz życie wolne od alkoholu

A co jeśli, powiedziałabym Ci, że…

Istnieje rozwiązanie, które sprawi, że życie bez alkoholu nie będzie dla Ciebie czasem deprywacji, a fascynującą podróżą, w której w pełni korzystasz ze swojego potencjału?

Chodź, wspólnie stworzymy dla Ciebie życie bez alkoholu, które pokochasz!

Ze smutnego, niewykorzystującego swojego potencjału kaczątka, przejdziesz transformację w znającą swoją wartość, świadomą siebie Łabędzicę!

Program będzie idealny dla Ciebie jeśli:

  • Nie myślisz o sobie jak o ”alkoholiczce”
  • Masz napięty harmonogram
  • Potrzebujesz być poprowadzona przez ten proces ”za rękę”
  • Obawiasz się, że coś stracisz

Udostępnij

Tagi

Picture of Witaj, jestem Asia
Witaj, jestem Asia

To miejsce dla każdego, kto poddaje pod wątpliwość swoją relację z alkoholem lub innymi substancjami psychoaktywnymi

Przeczytaj także...