Gotowa kroczyć wydeptaną przeze mnie drogą?

3 tydzień abstynencji. Co Cię pozytywnie zaskoczy?

szczesliwa kobieta.png

Uf, jak dobrze, że ten koszmar jest już za mną. Przeżyłam dwa tygodnie bez alkoholu. Przetrwałam zmęczenie fizyczne i psychiczne. Rozpoznałam swoje wyzwalacze. Teraz czas na nagrodę. Dlatego ten wpis będzie o pozytywnych zmianach!

Przetrwałaś pierwszy tydzień bez alkoholu. Jesteś dzielna. 

Przetrwałaś drugi tydzień bez alkoholu. Jesteś mistrzynią! 

Jaki będzie Trzeci tydzień bez alkoholu? U każdej z Was drogie Łabędzice okres powrotu do prawidłowego funkcjonowania  organizmu może być różny. Dlaczego? Ponieważ każda z Was miała swoją własną indywidualną reakcję z alkoholem. Niemniej jednak po każdej burzy wychodzi słońce. 

Czy dobrze śpisz?

W trzecim tygodniu uzdrawiania relacji z alkoholem zaczniesz odczuwać ulgę w kwestii snu. Problemy z bezsennością, które mogły Ci towarzyszyć aż do końca drugiego tygodnia, zaczynają ustępować. Jednak, jeśli wciąż doświadczasz trudności ze snem, wybudzasz się w nocy lub w ogóle nie możesz zasnąć, warto skonsultować to z lekarzem lub psychoterapeutą.

Ważne jest, aby nie zatajać przed nim faktu, że odstawiłaś alkohol. Nie masz się czego wstydzić. Wręcz przeciwnie. Bądź z siebie dumna! Tylko wtedy, kiedy specjalista będzie miał pełny wgląd w Twoją sytuację, będzie mógł odpowiednio zareagować. 

Poprawa jakości snu przekłada się na zwiększoną regenerację organizmu, co za tym idzie, na wzrost energii i ogólne poprawienie samopoczucia. Fizyczne i psychiczne symptomy związane z odstawieniem alkoholu zaczynają ustępować, a Ty Soberko zaczniesz dostrzegać coraz więcej pozytywnych aspektów życia na trzeźwo.

Jak dbasz o swój wygląd?

Potraktuj uzdrawianie relacji z alkoholem, jak budowanie nowego domu. Jesteś jednak w lepszej sytuacji, bo Ty możesz postawić “nowy dom”, czyli Twoją nową rzeczywistość w relatywnie krótkim czasie. Po dwóch tygodniach zbudowałeś już naprawdę solidny fundament. Wróciła do Ciebie Twoja energia, która wcześniej kumulowała się wokół alkoholu. Teraz ona wróciła do Ciebie, więc de facto masz więcej energii do działania. A co się z tym wiąże, możesz zacząć zwracać uwagę na siebie. Mam na myśli Twój wygląd. 

Kiedy przechodziłaś przez totalne zmęczenie i zniechęcenie, jasne było, że nie miałaś w ogóle na to ani ochoty, ani czasu. 

Pamiętam to doskonale!

Przez pierwsze dwa tygodnie kompletnie brakowało mi siły, aby o siebie zadbać . Ręce mi drżały, gdy nakładałam na twarz warstwę makijażu w celu zatuszowania zmęczenia. Tworzenie precyzyjnej kreski eyelinerem było trudne, a moje oczy były opuchnięte.

Jednak w trzecim tygodniu wreszcie pojawiła się chęć i przede wszystkim siła, aby z entuzjazmem zabierać się za zakupy kremów i balsamów. Zniknęło zaczerwienienie z powodu popękanych naczynek, a cienie pod oczami ustąpiły miejsca promiennej skórze. Teraz nie tylko ja, ale moi bliscy zauważają różnicę w moim wyglądzie.

Kiedy piłaś alkohol, odwadniałaś swój organizm. W rezultacie zaczynał on sam zatrzymywać wodę w organizmie. Wówczas miałaś wzdęty brzuch. A co się dzieje, kiedy odstawiłaś alkohol i regularnie nawadniasz organizm? 

Zaczniesz czuć się lekka, jak piórko! 

Chcesz poznać więcej pozytywnych skutków bycia trzeźwą, które pojawiają się w trzecim tygodniu abstynencji? Obejrzyj koniecznie moje nagranie na YT. 

Trzeci tydzień abstynencji to czas, kiedy zaczynasz zbierać owoce trudu i poświęceń z poprzednich tygodni. Poprawa snu, wyglądu, samopoczucia fizycznego oraz zwiększenie energii to znaki, że idziesz w dobrą stronę. Tak trzymaj!

Pragniesz podzielić się swoimi sukcesami z innymi Łabędzicami? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku. Zacznij otaczać się kobietami, które będą Cię wspierać i motywować w drodze do trzeźwości! A jeśli potrzebujesz dodatkowej dawki motywacji, pobierz Sober doping z darmowej Biblioteki materiałów. Jest to nagranie mp3, które możesz odsłuchiwać nawet kilka razy dziennie.

Jak skutecznie rozstać z alkoholem?

Chcę podzielić się z tobą, jakich błędów absolutnie nie powinnaś popełniać, jeśli planujesz osiągnąć sukces w trzeźwieniu.

Jeśli pragniesz rozpocząć i kontynuować swoją drogę ku trzeźwości, nawet gdy motywacja opada, bez konieczności polegania na silnej woli, która niestety nie zawsze działa! Lub jeżeli dopiero zaczynasz uzdrawiać relacje z alkoholem i potrzebujesz alternatywnych metod i strategii, to organizuję bezpłatne szkolenie właśnie dla Ciebie!

Odkryjesz rozwiązania, które sprawią, że poczujesz, że życie bez alkoholu jest niczym niezwykła aktualizacja Twojego życia, a nie karą za ewentualne błędy!

SKUTECZNE-ZYCIE-BEZ-ALKOHOLU

Na zbliżającym się spotkaniu przygotowałam dla Ciebie niespodziankę, która pomoże Ci skutecznie radzić sobie z wieczornym pragnieniem sięgnięcia po szklankę!

Soberko do zobaczenia na szkoleniu!

Udostępnij

Tagi

Picture of Witaj, jestem Asia
Witaj, jestem Asia

To miejsce dla każdego, kto poddaje pod wątpliwość swoją relację z alkoholem lub innymi substancjami psychoaktywnymi

Przeczytaj także...